• Genel Kurallar

  LİSANSLI UYGULAMA SON KULLANICI LİSANS SÖZLEŞMESİ

  İşbu Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi ("EULA"), ilgili ortamın, "çevrimiçi" veya elektronik belgeler ve Internet tabanlı hizmetlerin de dahil olabileceği ve mobil yazılımını kapsayan yukarıda belirtilen Setsim yazılım ürünü ("Ürün") için Setsim ile tarafınız (bir gerçek kişi olarak veya bir tüzel kişi olarak) arasında yapılan yasal bir sözleşmedir. Ürüne, işbu EULA’da yapılacak değişiklikler veya EULA’ya konulacak ekler eşlik edebilir. Setsim ürününe ait lisansınız, işbu Lisanslı Uygulama Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesini ("Standart EULA") ya da şayet sağlanmışsa, sizinle Setsim yönetimi arasındaki özel bir son kullanıcı lisans sözleşmesini ("Özel EULA") önceden kabulünüze tabidir.

  1. LİSANS VERME. İşbu EULA hüküm ve koşullarının tümüne uymanız kaydıyla Setsim tarafınıza aşağıdaki hakları vermektedir:

  a. Setsim yazılımını veya çevrimiçi sitesinde, anonim kullanıcılar veya diğer kullanıcılar içerik oluşturur. Bu içerikler ön onay olmadan yayınlanır bu durumdan dolayı uygun olmayan bir içerikle karşılaşabileceğinizden sadece +18 yaş ve üzeri kişiler kullanabilir. Ancak kullanıcıların sakıncalı olarak işaretlediği veya denetim ekibinin uygun görmediği içerikler hakkında derhal Setsim ekibi gerekli işlemleri yapmaktadır.

  b. Setsim'de anonim yada normal olarak içerik oluştururken, kişileri rahatsız edemez, küfürlü içerikler, cinsel içerikler ve uygun olmayan içeriklerin gönderilmesi yasaktır kesinlikle böyle bir toleransa sahip değiliz. Bu tür içerikleri oluşturan kişilerin hesapları açılmamak üzere kapatılmaktadır.

  c. Anonim olarak içerik gönderirken gizliliğiniz sadece diğer üyeleri rahatsız etmeyecek şekildeyken gizlidir.

  d. Setsim mobil yazılımında ve web sitesinde anonim olarak veya normal üye şeklinde içerik gönderildiğinde her içeriğe ait ip adresi, tarayıcı bilgileri (user agent) gibi bilgiler saklanır.

  e. Sakıncalı ve küfürlü içerikleri işaretleyerek veya bizimle iletişime geçerek şikayet edebilirsiniz.

  g. Şikayet edilen veya sakıncalı olarak işaretlenen içerikler 24 saat içerisinde Setsim içerik yönetimi ekibi tarafından gözden geçirilip uygun olmadığına kanaat getirildiğinde kaldırılır.

  h. Üyelerin başka üyeleri, başka kişileri rahatsız edici, küfür vb. eylemlerde bulunması kesinlikle yasaktır. Bu kurallara uymayan kişiler tespit edildiğinde Setsim ekibi tarafından sınırsız uzaklaştırma cezası verilip kullanıcı hesabı devre dışı bırakılır.

  l. En popüler üyelerin paylaştıkları içerikler, reklamlarda görsel olarak veya video olarak tanıtım amacıyla yayınlanabilmektedir. Bu konuyla ilgili reklamlarda çıkan görüntü veya durumlarınızın sizi rahatsız ettiği takdirde bu konuyu iletişim kanallarımızdan herhangi birine bildirdiğinizde reklamlardan görüntü veya metininiz kaldırılır.

  m. Kişisel haklarınıza, yasal olmadığını düşündüğünüz gönderi, yorum ve mesaj gibi içeriklerin kaldırılmasını [email protected] mail adresine bildirdiğiniz takdirde en geç 24 (Yirmidört) saat içerisinde Setsim yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve avukatlarımız tarafından sizlere dönüş sağlanacaktır.

  n. Setsim'i kullanarak bu maddeleri kabul etmiş olmaktasınız. Bu kuralları kabul etmeyen kişiler hiç bir şekilde kayıt olması, kullanması yasaktır.

  Genel: İçerik sağlayıcı paylaşım mobil uygulaması ve sitelerinden biri olan Setsim 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve T.C.K`ın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Setsim hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler [email protected] adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 24 (Yirmidört) saat içerisinde Setsim yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve avukatlarımız tarafından sizlere dönüş sağlanacaktır.

 • Amaç: MADDE 1

  Bu kuralların amacı ; Setsim, genel işleyişini ve üyelerinin Setsim içerisindeki her türlü paylaşımı ile ticari işlerini bu kurallara ve Türkiye Cumhuriyeti mevzuatı hükümlerine göre düzenlemektir.

 • Kapsam: MADDE 2

  Bu kuralların kapsamı; Setsim genelindeki tüm iletiler ve setsim uygulamasını veya websitesine üye yada ziyaretçi olan kişilerdir.

 • Tanımlamalar: MADDE 3

  Kuralların uygulanmasında; website ve Setsim mobil uygulaması Setsim'i ifade eder.

 • Üyelerin ve Ziyaretçilerin sorumluluğu: MADDE 4

  Bu platformdaki her üye ve ziyaretçi; yazdığı iletilerinden, paylaşımlarından ve ticari işlerinden sorumludur. Üyelerin ve ziyaretçilerin Setsim'de belirlediği giriş şifresinin güvenliğini sağlamaları bu maddenin 1. fıkrası hükümlerine tabidir.

 • T.C. Mevzuatına aykırı haller: MADDE 5

  Bu platformda Türkiye Cumhuriyeti Anayasası , 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu, 5651 sayılı kanun ve ilgili diğer kanun/yönetmelik hükümlerine aykırı hiçbir ileti yazılamaz,ticari eylemlerde bulunulamaz ve paylaşım yapılamaz.

 • Hukuki uyuşmazlıklarda sorumluluk: MADDE 6

  5.maddenin 1. fıkrasına göre ortaya çıkabilecek bir hukuki uyuşmazlıkta adli/kolluk makamlarına sunulmak üzere tüm veriler (Log kayıtları ve IP adresleri) 5 (beş) yıl süreyle sunucularda bir problem olmadığı sürece saklanır.